PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33404}
7,4 307 667
ocen
7,4 10 1 307667
7,5 30
ocen krytyków
Shrek 2
powrót do forum filmu Shrek 2

Shrek 2

użytkownik usunięty

Przeczytałem streszczenie drugiej części Shrek'a i stwierdziłem, że coś tu jest nie tak. Przecież w pierwszej częsci, główną puentą filmu był fakt, że Shrek swoim pocałunkiem zrzuca czar z księżniczki, a ta zostaje ogrzycą. Wnioskować więc można, że Fiona zawsze była ogrzycą, a rzucony na nią czr wróżki sprawiał, że nie w nocy lecz właśnie w dzień nie była sobą.
Natomiast w drugiej części na księżniczkę nadal działa klątwa, a jej rodzice nie są ogrami lecz ludźmi , czyli księżniczka w rzeczywistości jest człowiekiem, nie ogrzycą !!!.
Myślę, że albo popełniono tu wielką gafę albo chodzi wyłącznie o kasę.

użytkownik usunięty

Shrek 2
Chyba czegoś nie zrozumiałeś ;) Oglądnij sobie jeszcze raz Shreka i dobrze posłuchaj treści klątwy. Fiona była człowiekiem, tylko w nocy przemieniała się w ogrzycę. A czarodziejska klątwa mówiła, że Fiona przybierze "odpowiedni kształt osoby", gdy pozna prawdziwą miłość. Fiona poznała Shreka - więc pozostała ogrzycą. Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty

Shrek 2
Posłuchałem jeszcze raz treść klątwy i stwierdzam, że nie do końca tak jest jak piszesz. W klątwie jest zdanie: "póty czar będzie trwał, póki miłości poznasz słodki smak i prawdziwy swój przybierzesz kształt". Innymi słowy księżniczka przybierze "prawdziwy swój " kształt a nie, jak pisałaś, odpowiedni.
Ostatecznie uważam, że prawda jest gdzieś pośrodku. Trudno zinterpretować treść klątwy jednoznacznie. W każdym bądź razie poczekajmy na Shrek'a 2. Byle był tak dobry jak pierwsza część.
Również pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones